free amp templates
Epoksi Hakkında Bilgi

EPOKSİ NEDİR?

Zemin kaplaması konusunda son gelişen teknoloji ile birlikte yaşanan yeniliklere bir yenisi daha eklendi. “Epoksi Kaplama” olarak isimlendirilen kaplama çeşidi son zamanlarda en çok tercih edilen kaplama türü olmuştur...

EPOKSİ NERELERDE KULLANILIR?

Epoksi Kullanım Alanları Kullanıldığı alanlar, uygulama tarzına ve ürün seçimine bağlı olarak şöyle sıralanabilir; Tekstil Fabrikaları, Gıda Endüstrisi, İlaç Fabrikaları, Otomobil Servisleri, Petrokimya Tesisleri, Matbaalar, Laboratuarlar, şişeleme ve Dolum Tesisleri, Hastaneler, Uçak Hangarlar, Lastik Fabrikaları...

EPOKSİNİN ÖMRÜ NE KADARDIR?

Epoksi esaslı ürünler zamanla değişiklik göstermezler. Final kürlenmesi gerçekleşen ürünler yıllarca hiçbir yapısal değişikliğe uğramazlar. Ürünlerin yüzeylerinde zamanla kirlenme meydana gelebilir fakat kirlenme kaplama içine nüfus etmez dolayısıyla uygun temizleyicilerle temizlendiğinde herhangi bir leke kalmayacaktır. ve dolayısıyla kullanıma bağlı olarak epoksinin ömrü uzayacaktır.

EPOKSİNİN FİYATI NE KADARDIR?

Epoksi boya, astar vb. ürünlerinin fiyatlarını firmamız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Ancak epoksi zemin kaplama fiyatı için keşif ekibimizin mekanınıza yerinde teşhisler ve tespitler yapmalıdır...  

EPOKSİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Hijyenik ve antibakteriyeldir. Estetik Görünümlüdür. Yekparedir, derzsiz bir yüzey oluşturur. Tozuma yapmaz. Kolay temizlenir. Yüksek mekanik mukavemetine sahiptir. Kimyasallara dayanıklıdır. Kaymaz yüzey seçeneklidir. Geniş Renk seçeneğine sahiptir. Uzun ömürlüdür. Bakımı kolaydır...

NEDEN EPOKSİYİ SEÇMELİSİNİZ?

Epoksi zemin kaplama ürünleri uygulandığı her ortamda estetik, dekoratif bir hava yaratır. Çünkü 21. yüzyılın modernleşme, farklılaşma gereksinimlerini karşılıyor. İnsanların sürekli değişim ve farklılık isteği epoksiyi vazgeçilmez kılıyor. 

EPOKSİ KAPLAMALARININ TAMİRİ MÜMKÜN MÜDÜR?

Epoksi kaplamaların birçok yönden avantajı vardır. Bunlardan bir taneside hiç kuşkusuz sökülmeden yerinde tamir edilebilmesidir. Epoksi boya ile yenilenecek bir mekanın sadece 3 gün içinde ilk günkü halini alması mümkündür.

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMALARI ÇİZİLİRMİ VEYA NE KADAR DAYANIKLIDIR?

Epoksi zemin kaplamaları ağır fabrika ortamlarında ve hatta evlerde tercih edilmektedir. Fabrika ortamlarına en uygun ve en çok dayanan zemin kaplama sistemi epoksidir. Epoksi zemin kaplamaları çok yüksek bir kuvvete maruz kalmadığı sürece çizilmezdirler. Ancak çizilme sorunu olan mekanlar için epoksi vernik sistemi ile bu sorunda halledilebiliyor. 

EPOKSİ YAPILAN ZEMİN NE ZAMAN KULLANIMA AÇILIR?

Epoksi boyalar veya zemin kaplama sistemleri diğer bir çok zemin döşeme ürünlerinden çok daha sağlam ve uzun ömürlüdür, yenilenmesi kolaydır. Epoksi uygulanan bir mekanda epoksi uygulaması 3 gün içinde bitmektedir. Ancak süre sıkıntısı olmayan mekanlar için 1 hafta kürlenme süresininde göz önünde bulundurularak kullanıma açılmasını tavsiye ediyoruz.

HAVA SICAKLIKLARI EPOKSİ UYGULAMASINA ETKİ EDER Mİ?

Epoksi zemin kaplama yapılacak bir alanda ortam sıcaklığı çok önemlidir. Oda sıcaklığında uygulanan bir epoksi uygulaması daha düşük sıcaklıklardan veya daha yüksek sıcaklıklardan daha sağlıklı bir sonuç doğurmaktadır.

EPOKSİ ÜRÜNLERİ DIŞ MEKANDA KULLANILIR MI?

Epoksi ürünleri bir çok alanda uygulanabilir. Epoksilerin dışarıda uygulanan uygulama sistemleride vardır ancak dış ortamın epoksi üzerinde bazı yan etkileri vardır. Örneğin güneş ışığında renklerde sararma, ağarma görülür. Bu yüzden epoksiler dış ortamlarda pekte tercih edilmez.

EPOKSİ ESASLI BOYA VE KAPLAMALARDA HANGİ RENKLER SEÇİLEBİLİR?

Epoksi zemin kaplama yapılmaya karar verilen bir mekanda renklerin çok önemli etkileri vardır. Epoksi boyaların renk sınırı yoktur. Sitemizde bulunan renk kataloğundan dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki absürt bir renk her zaman uygun olmayabilir.

EPOKSİ BOYALAR VE KAPLAMALAR NEDEN YÜZEYDEN KOPAR VEYA KALKAR?

Epoksi reçinenin ve epoksi zemin kaplamaların zemine yüksek oranda yapışma özelliği vardır. Epoksilerin kalkmasının sebebi zeminde bulunan sorunlar veya işçiliktedir. Örneğin zemin topraktan nem alan rutubetli bir ortama sahipse muhtemelen epoksiye zararı dokunur.

EPOKSİ ÜRÜNLERİNİN İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLARI VAR MIDIR?

Epoksi ürünlerini solventsiz ve solventli olmak üzere iki gruba ayırabiliriz. Solventsiz ürünlerin insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur. Ancak uygulama yapılırken koruyucu eldiven kullanılmadır ve cilt ile temas edilmemelidir. Solventli ürünlerin ise insan sağlığına zararlı olduğu söylenebilir, bu ürünleri kullanırken ortamın çok iyi havalandırılması gerekir...